Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dne 12.4 jsme se zúčastnili hobby parkuru v Mělníce. Příprava na závody byla náročná, detailně vyčistit koně, vybavení, připravit sítě se senem, vše zkontrolovat, uklidit boxy.To vše Monika Kacerovská a Andrea Odnohová dělali páteční odpoledne před závody.Ráno se vstávalo ve 4 ráno, takže Monika tu musela přespat. Ráno dočistili koně, překontrolovali vybavení, vykydali a nakrmili.V půl sedmé tu byl přepravník, takže naložit koně, uvázat sítě, hodit věci do auta a hurá do Mělníka! Klára a Markéta do Mělníka přijeli sami, Klára kolem 10 hodiny,Markéta kolem osmé. Ihned jsme se šli ohlásit na věž a šli opracovávat, protože koně potřebují hodně dlouho před závody projet.Vše začínalo v 10 hodin, takže na kolbiště se jako první dostavila Andrea s Mejwisou, která stratovala v první soutěži ,,60cm" jako první, pak se prostřídala s Monikou, která jela stejný parkur po ní. Na opracovišti se také vystřídala Markéta s Monikou, které se podělili o Granta. Obě jeli soutěž 100/110cm.Klára dosrzaila až v deset, takže měla smůlu a před soutěží 70cm jezdila asi pět minut. 

Jezdkyně si vedly velice dobře, Andrea Odnohová obsadila s klisnou Mejwisou v 60cm 7. místo, Monika Kacerovská 10 místo, Klára Tajčmanová s Grantem v 70cm byla 6.Monika a Markéta v soutěži 100/110 obsadili Monika 6 místo a Markéta se se svým 4.místem zúčastnila dekorování a zajela si čestné kolo. Všem jezdkyním moc gratulujeme, příště očekáváme ještě lepší výkony a přesto bychom vytkli pár chyb.

Andrea se bohužel vlivem nervů nezorientovala na parkuru a před druhou překážkou ve druhé fázi udělala kolečko. Monika s Mejwisou projeli parkur až moc rychle, Monika si také neměla s Grantem před skokem rovnat přilbu, ale bohužel,když ji kvůli velikosti zabraňovala v dohledu, Markéta měla v případě kdy si Grant kvůli potřebě na toaletu přešel do klusu pobídnout, aby věděl, že to sice může, ale že se ,,kadit" bude ve cvalu.Chyby byly, ale už se z nich naši jezdci poučili a věřímě, že příště budou ještě větší úspěchy. Kobylka i valášek byly na parkuru podruhé v životě, 3 z našich 4 jezdkyň měli za sebou možná tak tři čtyři hobby parkury. Proto věříme, že příště to bude ještě lepší a pracujeme na stále lepším zdokonalení. 

Další hobby kam se vypravíme jsou hobby závody 8.května v Mělníce. Opět přineseme čerstvé zprávy.       

 

                                                                                                              Stáj Mejwisa   

 

Náhledy fotografií ze složky Hobby parkur Mělník 12.4 2008